Lëndimi më i fundit për Eden Hazard lë një boshllëk që duhet të plotësohet në ekipin e Real Madrid.

Los Blancos do të jetë pa Belgun për ndeshjet e tyre vendimtare kundër Manchester Cityt dhe Barcelona, ​​si dhe pjesën më të madhe të pjesës tjetër të sezonit.

Kjo e lë Zinedine Zidane me të njëjtin personel siç ishte në dispozicion të fushatës së fundit të Santiago Solari, përveç James Rodriguez.

Kolumbiani nuk ishte në Estadio Santiago Bernabeu vitin e kaluar kur Ajax pushtoi kampionët evropianë në oborrin e tyre të shtëpisë.

Ai ofron diçka ndryshe nga pjesa tjetër e skuadrës: një sulm të drejtpërdrejtë që skuadrës aktuale i mungon.

Loading...

Nuk është sekret që Zidan nuk është tifozi më e madhe i James, por dyshja mund të bëhen bashkë për të ndihmuar Real Madridin përmes pjesës vendimtare të sezonit.

Kandidatët e tjerë
Nëse Zidane dëshiron të vazhdojë të luajë 4-4-2, me Isco që bën pjesë në mesfushë, ai e lë atë me vetëm disa opsione për partnerin Karim Benzema përpara.Luka Jovic mund të luante përpara dhe kështu mundi Gareth Bale, por ky nuk është pozicioni më i mirë i Uellsjanit.

Vinicius Junior në të vërtetë nuk i përshtatet profilin të një sulmuesi dhe është më i përshtatshëm për të luajtur në të majtë në formacionin 4-4-3. E njëjta gjë vlen edhe për Rodrygo Goes, i cili është më i përshtatshmi për të luajtur gjerësisht se sa në mes.

Ndërsa James nuk do të luante përpara përkrah Benzema, ai mund të plotësonte rolet e mesfushës qoftë në një sistem 4-4-2 ose në një sistem 4-3-3 dhe, për të rritur çështjen e tij, ai ofron një kërcënim për golin që Real Madrid janë aktualisht mungon.