Massimiliano Allegri ka dhënë miratimin e tij në lidhje me kthimin në Milano, një raport pretendon, por vetëm nëse përmbushen dy kushte kryesore.

Pavarësisht nga konsensusi i përgjithshëm që shfaqjet e kuqezinjve janë përmirësuar jashtëzakonisht nën Stefano Pioli në krahasim me mbretërimin katastrofik të Marco Giampaolo 111-ditësh, spekulimet janë akoma të shumta në lidhje me të ardhmen e tij.

Shumica e mediave pretendojnë se ai do të zëvendësohet në fund të sezonit, nëse ai nuk arrin kualifikimin në Ligën e Kampionëve, dhe me skuadrën 10 pikë larg katër të parave, hierarkia e klubit ka filluar të vlerësojë zëvendësimin e tij.

Sipas një raporti nga Liberoquotidiano.it, CEO Ivan Gazidis do të dëshironte të përqendrohej te Ralf Rangnick, një njeri që Paolo Maldini nuk e miraton për rolin. Madje ka thashetheme për një lloj kontrate paraprake të nënshkruar tashmë, me një penalitet nëse Milani e revokon atë.

Loading...

Raporti shton se Allegri ka dhënë disponueshmërinë e tij për t’u rikthyer në stolin e Milanit, por në kushte të caktuara. E para është se duhet të ketë tre ose katër nënshkrime kryesore të përvojave të bëra gjatë dritares së verës, përveç mbajtjes së Zlatan Ibrahimoviçit për një vit tjetër.

E dyta ka të bëjë me pagën e tij: Allegri në fakt po kërkon të paktën 10 milion Euro neto në sezon, që është më shumë se dyfish nga sa do të dëshironte Rangnick. Ka nyje për tu zgjidhur, mesa duket.