Ancelotti duket se e njeh goxha mire futbollin anglez.
Don Carlo ka rrembyer fitoren e dyte rradhazi dhe kesaj here ne transferte duke mposhtur 2-1 Newcastle  me nje dopiete nga sulmuesi Calvert-Lewin.
Pas 20 javësh, Everton mban vendin e 10-të me 25 pikë.