31 vjeçari mesfushori i Barcelones ka refuzuar çdo mundesi largimi nga Camp Nou.

Madje ne media aludohet për një refuzim per kalimin ne merkaton e Janarint tek klubi e Juventusit të cilet me afrimin e Cristiano Ronaldos shihen si pretendent per Champions League, dukej qe Barca ishte e gatshme te kryente nje shkembim me Juventusin por ka qene kroati qe ka thene jo.

Duket qe nje arsyeje e forte jan dhe familja e tij pasi jan akomoadur ne Spanje , femijet po ndjekin shkollen dhe ndihen teper te lumtur.Gjithashtu Rakitic mendon se mund ti jape akoma ekipit te Barcelones dhe ka kryer 22 paraqitje.

Megjithate Barcelona deshiron te kete lojtare te rinje ne ekip, duke pare dhe akademin e saj prodhuese deshiron tju jap hapsire lojtareve te se ardhmeve,dhe deshiron me patjeter qe Raktic ta shese perpara se ti perfundoj kontrata ne qershor te 2021.