Pas përplasjes se Granit Xhakes me tifozet, pritej qe ai te kthehej ne Bundesligë .

Madje menaxheri i tij ka shprehur qe ka arritur një marrveshje me Hearthen e Berlinit qe ka shprehur interesim per sherbimin.

“Po, mendoj se ai do të qëndrojë. Ai është shumë i mirë, vërtet më pëlqen. Për mënyrën se si duam të luajmë, ai do të jetë në skenë, ai mund të jetë një lojtar i jashtëzakonshëm për klubin tonë”, është shprehur Arteta.

Arteta e shikon Xhaken si një lojtar kyç dhe duket se do ta bindë që të qëndrojë ne Emirates Stadium.