Atalanta ka kaluar në avantazh kundër Valencia në kuadër të takimit të parë të fazës së 1/8-ave të kompeticionit Uefa Champions League. 

Skuadra e drejtuar nga trajneri Xhan Piero Gasperini ka ndëshkuar në minutën e 16 klubin spanjoll me një gol të shënuar nga Hatebor. Mbrojtësi holandez ndoqi mjaftë mirë një aksion të rrjedhshëm të bergasmaskëve dhe në një pozicion të volitshëm me dërgoi topin në rrjetë. 

Ndërkohë një paraqitje të mirë po zhvillon deri në këto momente edhe Berat Xhimshiti.