Me Dembele të dëmtuar për të një kohë të gjatë, Barcelona po bën presion me planet për të nënshkruar Angelin nga Getafe si zëvendesues.

Ndërsa dritarja e transferimit në janar të Barcas mund të ketë qenë nënshtrim, ata po planifikojnë një verë spektakolare. Potencialisht shumë spektakolar për ta trajtuar buxhetin.

Gjuetia vazhdon për një pasues të Luis Suarez. Lautaro Martinez, sulmuesi i Interit, klauzola e lirimit e të cilit bie në 111 milion € (94 milion / / 122 milion $) gjatë dy javëve të para të korrikut, është objektivi kryesor. Pavarësisht nga ajo ndjekje, dëshira për ta rikthyer Neymar në Camp Nou mbetet e pakonceptuar.

Lionel Messi dëshiron të ribashkohet me anësorin brazilian dhe nevoja e Barcelonës për ta mbajtur të lumtur talentin e tyre argjentinas rritet më thellë. Nr.10 pati një zënke me drejtori sportiv Eric Abidal të martën, i zemëruar me fajin për shkarkimin e Ernesto Valverde që u transferua te lojtarët.

Golashënuesi kryesor i Barcelonës në çdo kohë mund të largohet falas nëse zgjedh gjatë verës, falë një klauzolë kontrate.Ndersa gjate veres Neymar nuk i kishte mire mardheniet me PSG dhe aludoj per nje rikthim tek Barcelona i cili do kushtonte plote 170 milion euro Blaugraneve.