Barcelona po refuzon të përmbushë kërkesat e kontratës së Marc-Andre ter Stegen pasi portieri gjerman kërkoi që të paguhen 15 milion euro në vit.

Ter Stegen dëshiron që kampionët mbretërues të Spanjës ta bëjnë atë zërin e dytë më të lartë pas sulmuesit të yllit Lionel Messi.

Sidoqoftë, Barcelona po refuzon të heqë dorë pasi nuk dëshiron të mbahet si shpërblim nga Nr 1 i tyre.

Lajmet për një ndarje në bisedimet e kontratave mund të hapin derën e mbajtësve të tij – përfshirë Chelsea, sipas Goal.

Chelsea do të jetë në vëzhgim për një portier të ri gjatë verës pasi Frank Lampard po humbet durimin me rekordin e tyre duke nënshkruar Kepa.

Kepa u rikthye në formacionin fillestar të Chelsea për fitoren e tyre emfatike 4-0 ndaj Evertonit në fundjavë pasi ai u rrëzua për katër ndeshje në Premier League.

Loading...

Ter Stegen është parë si një komponent thelbësor i skuadrës së Barcelona por Katalanasit kanë luftuar në mbrojtje këtë sezon.

Barcelona, e cila është në krye të La Liga, ka pranuar 31 gola në ligë këtë sezon ndërsa rivalët Real Madrid kanë pranuar vetëm 19.

Ndërkombëtarja 27-vjeçare nga Gjermania fillimisht duhej të zgjidhej për paraqitjet në garat e kupave pasi Claudio Bravo ishte kujdestari i parë i Barcelonës në ligë.

Sidoqoftë, ai u bë mbajtësi i parë dhe i jashtëm i zgjedhjes së parë të Barcelonës, kur Bravo u largua nga klubi për t’u bashkuar me Manchester Cityn në gusht 2016.

Ter Stegen, i cili ka edhe dy vjet për të kandiduar në kontratën e tij, ka një klauzolë lirimi prej 158 milion £ të futura në marrëveshjen e tij aktuale.