Barcelona konfirmon se Jordi Alba vuan nga një dëmtim i indeksit në këmbën e djathtë, pasi pjesa e majtë e nënshtruar gjatë ndeshjes kundër Getafe

Jordi Alba u detyrua me një dëmtim të kofshës së majtë gjatë pjesës së parë të ndeshjes së Barcelonës me Getafe të Shtunën.

Junior Firpo hyri në vendin e tij dhe bëri një ndikim të menjëhershëm, duke vendosur golin e dytë për Sergi Roberto.

Kjo është dëmtimi i tretë i Alba-s në sezonin, pasi ka humbur tashmë 10 ndeshje me një problem të kofshëve.

Ai tani do t’i nënshtrohet testeve për të përcaktuar shkallën e dëmtimit dhe Quique Setien do të ketë një pritje nervoze për të parë nëse ai do të jetë i aftë për lojrat e ardhshme të Barcelona kundër Eibar, Napoli dhe Real Madrid.