Barcelona dëshirontë rikthimin në skuadër të Andres Iniestas gjatë merkatos së janarit.
Iniesta ka vazhduar me trofe në Japoni. Me një nivel të lartë paraqitjesh në Azi, shume ekipe të mëdha Europiane interesoheshin për të.
Megjithse ëndrra e Iniestes është që të bëhet tranjer dhe të drejtoje Barcelonën.
Sipas gazetës katalunase Sport, Barça ra në kontakt me Iniestan për të pyetur nëse ai do të ishte i hapur për një rikthim në Camp Nou.

Barca e donte në formë huazimi afatshkurtër por Vissel Kobe nuk ishtë i interesuar për një largim të yllit të mesfusesh se tij.

Rikthimi i Iniestës ishte dhe Dëshit e tranjerit aktual të Barcelonës Quique Setien dhe këtë ai e ka konfirmuar në Barça TV