Barcelona bën “gol” në minutën e fundit të merkatos.

Ekipi katalanas  ka firmosur me talentin e portugez të klubit të Bragës Francisco Trincao , i cili do të   kalojë në vere tek klubi i Barcelonës pasi kontrata hyn në fuqi me korrik të 2020.

Braga do të arkëtoje 31 milionë euro nga shitja e sulmuesit anësor . Ai ka firmosur kontratë 5 vjecare me kluazolë largimi 500 milionë euro. Në Portugali e krahasojnë me Cristiano Ronaldon dhe shihet si një talent is ë ardhmes.