Pas dëmtimit të Suarez dhe operacionit në gju ai do të mungojë për 4 muaj dhe drejtuesit e Barcelonës po mendojnë mundësin e blerjes së një sulmuesi .

Olivier Giroud duket si sulmuesi ideal pasiqë i skadon kontrata në fund të sezonit dhë mund të blihet me një cmimim jo shumë të shtrenjtë pasi Chelsea po kërkon rreth 10 milion euro për ta lënë të lirë që në merkaton e janarit.

Sidoqoftë Interi ne krahun tjeter e ka shprehur publikisht interesimin për Giroud por jan në ngërc nësë duhet ti paguajnë 10 milionë euro apo ta transferojnë në fund të sezonit falas.