Chelsea kërkon transferimin e Iscos që në merkaton e janarit.

Sipas raportimeve të mediave angleze, Chelsea e kërkon Iscon me ngul që ai të transferohet në londër duke qene se per te hapsirat ne Madrid jan të pakta dhe po kalon një periudhe jo te mire ne kryeqitetit spanjoll.

Mediat deklarojn qe pritet qe Reali ta pranoje transferimin e Iscos per ti marre Chelsit mesfushorin Francez  N’Golo Kante.

Zinedin Zidane shpesh here ka shprehur komente pozitive mbi Kante dhe do deshironte ta kishte ne ekipin e tij duke i dhene Iscon dhe 100 milionë euro, por Frank Lampard vështir se do heqe dore nga lojtari.