Akorduar Tuttomercatoweb,  raportohet se Chelsea ka dorzuar një oferte tek klubi Italian i Napolit per sulmuesin belg Dries Mertens.

Raportoher se Chelsea ka ofruar rreth 8 milion euro për të por  Aurelio De Laurentiis e ka refuzar menjeher ate.
Ne tratativa mund të perfshihet dhe Giroud por Napoli deshiron te shtoj dhe disa detaje ne klauzole duke perfshire dhe bonuset por dhe kete here duket se Mertens do te mbetet Napolitan. Për Mertensin interesim ka shprehur edhe Interi, por De Laurentiis duket se nuk do ta shese ne Seria A.