Chelsea i rikthet fitores dhe pikerisht ne derbin londinez kunder Tottenham-it.
“Blutë” iu falën një dopietë të brazilianit, William për të kaluar një pengesë mjaft të vështirë si “gjelat” dhe tashmë konfirmohen si forcë e katërt në Premier League.   Heung Min-Son që u tradhëtua nga nervat dhe u ndëshkua me karton të kuq pas një ndërhyrje brutale.