Chelsea dëshiron të nënshkruajë Marc-André ter Stegen këtë verë nëse Barça është e hapur për negociata. Kjo është sipas Sunday Sunday Express ’.

Kepa Arrizabalaga ka zhgënjyer Frank Lampard deri në pikën që i kërkoi klubit që të kërkojë në mënyrë aktive një zëvendësim. Emri në krye të listës është ter Stegen. Opsione të tjera përfshijnë Onana (Ajax) dhe Gianluigi Donnarumma (Milano).

Besimi i Chelsea kur bëhet fjalë për të arritur një marrëveshje për ter Stegen është fakti që ndaluesi gjerman nuk ka shënuar ende një kontratë të re në Barça.

Lampard po kërkon të formojë një skuadër të fortë, konkurruese përpara sezonit të ardhshëm.