Mesfushori Hollandez i Barcelones shpreson dhe besoj qe ish-bashklojtari i tij i Ajax mund ti bashkohet pas disa vitesh Barcelones.

Kujtojme qe De Jong mesfushori i Ajax dhe De Ligt qe te dy shkelqyen dhe bene nje sezon fantastik tek ekipi i tyre Ajaxi.
De Jong ju bashkua kete vere ekipit te Barcelones, ndersa De Ligt e refuzoi
Barcelonen dhe ju bashkua ekipit bardhe e zi, te Juventusit.

De Jong shprehet se De Ligt mori vendimin e duhur per t’ju bashkuar Juventusit por ai u shpreh per “The Telegraph”:
“De Ligt mund të luajë për Barcelonën në të ardhmen e afërt”.
“Të shkosh në Itali nuk e ndryshon faktin që ai mund të luajë për Barcelonën brenda disa viteve”.