Borussia e Dortmund sic dukete kete sezon ka ardhur me objektiva te reja dhe deshiron qe ti marr kampionatin bajernit.

Pasi mposhten konkurencen me top klubet europiane per Herling Haaland kerkojn që të marrin në ekip dhe mesfushorin e “braktisur “ Gjerman te juventusit Emre Can, i cili tek juventusi duket se eshte harruar dhe nuk bën pjes tek planer e Sarrit.

Emre Can është në listen e largimeve nga Juventusi dhe  Dortmund e shikon si një mesfushor ideal pasi ai më parë ka luajtur në kampionatin Gjerman  që të behen ekip pretendent në Bundesligë.