Sandro Tonali është njëri nga futbollistët që konsiderohet si e ardhmja e futbollit italian.

Tonali është në shënjestrën e Juventusit dhe Interit dhe siç raporton Calciomercato, Brescia është e gatshme ta shesë atë për shifrën e 55 milionë eurove.

19-vjeçari ka shënuar një gol dhe ka regjistruar pesë asistime në 23 ndeshje të luajtura në Serie A këtë sezon