San Siro pret një dyndje tifozësh këtë të diel në përballjen kunder Udinezes.

Kuqezinjtë do të mundohen të vazhdojn serinë e fitoreve, duke ndjekur hapat e fitoreve kunder Cagliarit dhe SPAL.

Milani po kërkon të hakmerret ndaj Udinezes pasi Bianconerë-t u mundë në Stadio Friuli ku u mundën me rezultatin minimal 1-0.

Sipas MilanNews.it, pritet që të kete shume tifoz ngaqë seria e fitoreve ka fillaur dhe efekti Ibrahimvoc që ka rikthyer besimin tek fitozet kuq e zi, gjithashtu orari i ndeshjes nuk është shume i favorshëm pasi ndeshja do të luhet ne orën 12:30 dhe kjo gjë është e pazakontë për Milanin.