Piloti Belg i ferrarit rinovon kontratën duke parë aftesite e Belgut dhe kerkesat nga ekipet kryesore te Formula 1.

Lajmin e ka bërë te ditur vete ne nje status ne twitter ekipi italian Ferrari.Teksa konfirmon zgjatjen e kontraten te Leclerc me 3 sezone dhe rritjen e pagës ne 9-MLN euro ne sezon.
Leclers do jete serish shok skuadre me Vettel.