Ekip i Fiorentines lajmeroj qe Montella eshte shkarkuar nga posti i tranjerit te ekipit te pare.Pas humbjes ndaj Romes 4-1 ne shtepi. Ai ka grumbulluar ne total qe nga emrimi i tij si tranjer 19 pikë nga 72 e qe si pasoje solli dhe shkarkimin e tij nga posti i tranjerit.

“ACF Fiorentina njofton se Vincenzo Montella është liruar nga detyra e tij si trajner i skuadrës së parë”, thuhet në njoftim.

Fiorentina ka bërë te ditur se ne ditet ne vijim do te behet emerimi i tranjerit te ri, ku ne liste jan disa top tranjere Italian.