Antoine Griezmann është një startues i padiskutueshëm nën Quique Setien në LaLiga Santander, por nuk ka arritur të sigurojë rezultatet e shënimit që nga largimi i Ernesto Valverde.

Në fakt, në tetë ndeshjet e LaLiga Santander me Setien në stol, francezi ka shënuar vetëm një gol në fitoren 2-1 ndaj Getafe në Camp Nou.

Griezmann ka shënuar tetë gola të LaLiga Santander deri më tani këtë sezon, por nuk arriti të krijojë përshtypje në lojën e skuadrës kundër Real Sociedad të Shtunën.

Megjithëse Setien e ka përfshirë atë në formacionin fillestar në secilën nga tetë lojërat e tij të LaLiga Santander si trajner i Barcelonës, francezi ndërkombëtar nuk ka regjistruar një asistencë të vetme.

Griezmann, i cili zakonisht bie në krahun e majtë nëse nuk po luan si sulmues, i ka munguar ajo prekja përfundimtare në ndeshjet e fundit.

Loading...

Ai është akoma duke u përshtatur me nevojat e ekipit, dhe po përpiqet të xhel me Lionel Messi në krye.

Në total, ai ka shënuar 14 herë këtë sezon në të gjitha garat, me pesë që vijnë pasi Setien u emërua si trajner, si dhe shënoi tre në Copa del Rey dhe një në Supercopa de Espana.

Griezmann, i cili ishte nënshkrimi i marquee i Barcelonës verën e kaluar, është një nga lojtarët që nuk ka pasur probleme të gjente kohën e lojës, veçanërisht pas dëmtimit të Luis Suarez.

Sidoqoftë, ish sulmuesi i Atletico Madrid nuk ka arritur të paguajë besimin e trajnerëve të tij deri më tani.