Strategu Pep Guardiola vendos nje rekord te ri fitoresh ne angli duke kaluar dhe Murinhon.
Pep Guardiola arriti kuoten e 100 fitoreve ne 134 ndeshje ,ndersa Murinho e arriti kete numer fitoresh ne 142 takime.Kjo liste vijon me tranjerin aktual te liverpool Jurgen Klopp i cili e ka arritur ne 152 ndeshje kuoten e 100 fitoreve.