Pep Guadiola e shikon Martinez si një pasardhës të Sergio Agueros.

Sipas Sportmediaset City ka vën në vëzhgim sulmuesin ziklatër Lautaro Martinez.

City po kërkon zëvendesuesin e Agueros i cili për pak kohe do të largohet nga Citizens, dhe ato po kerkojn me ngul nje sulmues te ri i cili do ta zenvedesojne denjesisht sulmuesin Argjentinas.

Lautaro duket si nje zenvedesues perfekt ne syte e Guardioles por duket pak e veshtire pasi shume ekipe të mëdha europiane duken ne kerkim te tij, ndersa ne anen tjeter Martinez po kalon nje forme te shkelqyer tek Interi dhe duket si nje ekip qe ka gjetur formen e dikurshme nën urdherat e Contes.