Pas dënimit të bërë publik nga FIFA për Manchester Cityn, raportohet se Guardiola ka kërkuar një mbledhje urgjente me stafin teknik dhe lojtarët

Sipas gazetës AS raportohet se tranjeri ka shtyrë seancen stervitore të planifikuar sot në orën 15:00 për të zhvilluar një takim urgjent me lojtarët dhe stafin të kërkuar nga Guardiola.

Manchester ësht privuar nga e drejta për të marrë pjësë në kompeticionet e UEFA për 2 sezone.

City ka raportuar vendimin në CAS dhe vendimi final do të jepet këtë të premte.

Raportohet se Guardiola ju ka kërkaur lojtarëvë të mos flasin për mediat.

Ndërkohë që javën e ardhshmë Manchester City do përballet me Realin ne kuadër të 1/8 të Champions League.