Kapiteni i Interit Samir Handanoviç do të jetë në stol në derbin e së nesërmes kundër AC Milan, për shkak të frakturës në gishtin e tij të vogël, sipas një raporti nga edicioni i sotëm në gazetë i gazetës Milano Gazzetta dello Sport.

Raporti detajon se si 35-vjeçar slloven ishte i pari lojtar që u paraqit dje në qendrën sportive, i dëshpëruar për tu paraqitur në derbin Milanese nesër në mbrëmje.Sidoqoftë, Nerazzurri nuk dëshiron të marrë një rrezik me të dhe kështu trajneri Antonio Conte do të lere lojtarin në stol, me portierin italian Daniele Padelli të vendosur për të filluar derbin.

Handanovic është vetëm në skuadrën kryesore qe nuk luan neser, raporti vazhdon, për shkak të besimit të vendosur tek ai nga Conte. Klubi dëshiron që 35-vjeçari të bëjë një rikuperim të plotë dhe të mos përkeqësojë dëmtimin.