Elseid Hysaj ka humbur statusin e futbollistit titullar këtë sezon me skuadrën e Napolit. 

Mbrojtësi shqiptarë i ndikuar nga dëmtimet dhe forma jo e mirë sportive nuk ishte i preferuari i Carlo Ancelotti por së fundmi të njëjtin fat ka edhe me Gennaro Gattuson. Sipas mediave italiane, kapiteni kuqezi nuk është zgjedhja e parë tek të kaltrit dhe po mendon seriozisht largimin.

Prej kohësh e ardhmja e Hysaj lidhet me një transferim të mundshëm të 25-vjeçarit tek Roma. Por që ky transferim të ndodhin duhet që nga verdhekuqtë të largohet Alessandro Florenzit.

/Ora News.tv/