E ardhmja e Zlatan Ibrahimovic në Milano është në dyshim serioz, dhe suedezi mund të pasojë Zvonimir Boban dhe Paolo Maldini dke u larguar në fund të sezonit.

Ibra u bashkua me Milanin në Dhjetor si një lojtar i lirë, por ka bërë një ndikim të menjëhershëm në San Siro.

Sidoqoftë, Tuttosport raporton se për shkak të trazirave dhe ndryshimeve të ardhshme që do të bëhen në drejtuesit e klubit, suedezi mund të mos nënshkruaj për qendrim ne San Siro.

Kontrata e tij skadon me kuqezinjtë në 30 qershor, dhe me të dy Boban dhe Maldini që kërkojnë të largohen nga klubi për shkak të mosmarrëveshjeve me Ivan Gazidis dhe Elliott Management, Ibra mund ti pasojë.

Raportohet se Maldini dhe Boban të dy luajtën një pjesë integrale në tërheqjen e 38-vjeçarit të kthimit në Milano, dhe largimi i tyre i afërt mund të luante një rol në të ardhmen e tij në San Siro.

Mino Raiola, agjenti i Ibrahimoviçit, është gjithashtu mjaft skeptik ndaj grupit Elliott dhe mund të dëshirojë që klienti i tij të shikojë në opsione të tjera gjatë verës.