Inter po përgatitet për një të ardhme që Lautaro Martinez do të shitet në një klub spanjoll, duke i kushtuar vëmendje sulmuesit gjerman Timo Werner, sipas një raporti nga edicioni i sotëm i gazetës spanjolle Mundo Deportivo.

Raporti detajon se si sulmuesi 22-vjeçar argjentinas kërkohet nga Barcelona dhe Real Madrid. Klubi katalanas është i gatshëm të nënshkruajë lojtarin nga Interi duke ofruar një tarifë pak më të lartë, por të shpërndarë gjatë disa viteve. Nerazzurret nuk kanë ndërmend të kapen pa një zëvendësim nëse Lautaro largohet këtë verë, dhe kështu kanë filluar pas sulmuesit të RB Leipzig, Timo Werner.

Sulmuesi gjerman u konsiderua gjithashtu një alternative e Lautaro për Barcelona, raporti vazhdon, nëse ata nuk do të kishin arritur të nënshkruanin 22-vjeçarin. Werner ka një çmim shumë të përballueshëm prej 60 milion €, më lirë se klauzola e lirimit prej 111 milion € e Lautaro. Beteja ndaj dy sulmuesve ka të ngjarë të zgjasë gjithë verën pasi të dy palët kërkojnë të dalin në majë.