Interi dhe Genoa kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Serie A.

Nerazzurrët janë nikoqir të Genoas në takimin e vlefshëm për javën e 17-të në Serie A, e cila zhvillohet në Guiseppe Meazza nga ora 18:00.

Ekipi i Antonio Contes vjen nga dy barazime radhazi dhe synon t’i kthehet fitores për ta rikthyer pozitën e parë në tabelë.

Në anën tjetër, ekipi i Thiago Mottas ka pesë ndeshje pa fitore, por do të ishin të kënaqur edhe me një pikë nga ky udhëtim.

Trajnerët kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme, përkundër mungesave të mëdha.

Inter: Handanovic, Skriniar, De Vrij, Bastoni, Candreva, Vecino, Borja Valero, Gagliardini, Biraghi, Esposito, Lukaku.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen