Ivan Perisic ka pësuar një lëndim që do e lerë 2 muaj jashtë fushave të blerta dhe kjo mund ta bëj të pamundur transferimin e tij përfundimtarë tek Bayerni.

Kroati u larguar nga ekipi i Interit në formë huazimi tek ekipi bavarez vëren e kaluar pasi nuk përshtatej me skemat dhe taktikat e tranjerit aktual të Interit Antonio Conte.

Perisic ka gjetur vend në formacionin bazë të Bayernit duke u bërë tituall në formacionin bavarez.
Bavarezët mund ta blëjn përfundimisht Perisic në verën e ardhshme , por dukë qënë se në media aludohët për një marrveshje me  Leroy Sane të Manchester City , Perisic mund të kthehet tek Interi këtë verë.

Perisic ka shënuar katër gola dhë ka asistuar pesë hërë dhe ka luajtur 15 ndeshje