Mesfushori spanjoll nuk ben pjes ne planet e zidanet dhe per kete arsyeje largimit i Iscos ne merkaton e janarit duket si nje mundesi.

Nderkohe qe Reali Madrid po behet gati per blerjen e Eriksenit nga ekipi i Tottenham perfshirja e Iscos ne ekipin e Realit duken larg.
Disa klube europiane jan te interesuar per sherbiemt e mesfushorit spanjoll.Pretendentet kryesore shikohet Chelsea duke qene se Lamparit i eshte ofruar nje shume e majme per tu shpenzuar ne merkato.
Transferimi i Iscos pritet te mbaje vleren e 44MLN £ .

Sipas Daily Mailit, The Blues kanë ofruar 50 milionë euro për transferimin e spanjollit në merkaton e janarit.