Menaxheri i Tottenham, Jose Mourinho ka rruar kokën, gjë që mund t’iu japë fansave të tyre arsye për optimizëm.

Mourinho shkoi tek Berberet luksoze Haks Oscar në King’s Road në Chelsea për zbukurimin e tij dhe një foto e postuar në Instagram tregoi pamjen e tij befasuese të re.

Nuk është hera e parë që Mourinho ka rruar kokën, dhe ai ka një rekord shumë të mirë kur ai ka zgjedhur ta bëjë këtë.

635/5000Për shembull në fushatën 2006-07, Chelsea fitoi nëntë nga 11 ndeshjet e tyre të parë të ligës pasi Mourinho shkoi për një berber të ngjashme.

Në sezonin 2013-14, kur ishte përsëri në Chelsea, Mourinho përdori kthesat e Fernando Torres për të prerë flokët dhe Blues më pas fitoi tetë nga 10 ndeshjet e tjera të ligës.

Tottenham tani do të shpresojë të përfitojë kur ata të ndeshen me Aston Villa larg në 16 shkurt.

Mourinho ka fituar 10, barazuar katër dhe ka humbur pesë nga 19 ndeshjet e tij në krye të Tottenham deri më tani.

Këtë javë Mourinho udhëhoqi skuadrën e tij në çerekfinalen e Kupës së FA me një fitore 3-2 ndaj Southampton në një ritim të raundit të katërt.