Juventusi ka shënuar fitore bindëse në shtëpi ndaj Fiorentinës.

“Zonja e Vjetër” arkëtoi pikët e plota duke shënuar fitore prej 3 me 0.

Dy golat për vendasit i shënoi Cristiano Ronaldo nga penaltia, ndersa golin e tretë e shënoi talenti holandez, Matthijs de Ligt.

Me këtë fitore Juventusi arrin në kuotën e 54 pikëve dhe mban vendin e parë. Kurse Fiorentina në vendin e 14 ka 25.

Gjithashtu Juventusi they dhe nje rekord duke arritur kuoten e 1600 fitoreve në Seria A.

Nota dhe vlersimet e lojtareve: Lojtari më i mirë ishte Cristiano Ronaldo.