Juventusi do të bëj përpjekjet maksimale për ta sjellë në torino tranjerin aktual të Manchester Cityt , Pep Guardiolën.

Sipas prestigjozes The Sun, president ii Juventusit, Agnelli beson se Guardiola është tranjeri i duhur për ta bërë Juventusin fitues të Champions League dhe të ktheje trofeun prestigjoz që i mungon Juventusit prej vitesh në Torino.

Raportime prane  “Zonjës së Vjetër” bëjn me dijë që disa antarë të stafit drejtues jan duke kërkuar shkarkimin e Sarrit për ta zëvendesuar atë më ish-tranjerin Juventin Massimiliano Allegrin , përderisa ky i fundit akoma nuk ka gjetur një ekip për të vazhduar karrieren e tij.

Ndersa drejtesuit e Juves e kishin tentuar transferimin e Guardiolës që në fillim të sezonit por ai nuk arriti të prishtë kontratën që kishte me Citizens, kështu që alternative e vetem ishte Maurizio Sarri.