6 lojtare qe te juventusit bejn gati valixhet ne janar.

Juventusi i Sarrit nuk i sheh ne formacion disa nga lojtaret qe ka transferuar .

Disa prej lojtareve nuk u perfshine ne foramcion e Championsit disa nuk gjejn vend as ne si zevendesues ne formacionin bazë, kshuqë kan bere gati largimin ne merkaton e janarit.

Mario Mandzukic i larguar tashmë.
Emre Can qe pritet te shkembet me lojtarin e PSG-se Paredes .
Medih Demiral duket larg Juventusit pasi nuk po gjen hapsira pas blerjes se De Ligt nga Juventus.
Rabionit nuk po pershtatet sic duhet me futbollin Italian dhe aktivizimi i tij i paket shihet si nje mundesi per tu larguar.
Marko Pjaca qe nuk ben pjes ne planet e Sarrit.
Perin , portjeri i genos qe u transferua tek juventusi por qe nuk po gjen hapsire, shkak se u rikthye dhe Buffon ne Torino, Perin pritet te rikthet tek genoa ne forme huazimi.