Pavarësisht se është pothuajse i sigurt se ai do të bashkohet përgjithmonë Paris Saint Germain, Juventus mbetet i interesuar për pronësinë e Interit Mauro Icardi sipas një raporti në gazeten e shkruar të Tuttosport.

Sulmuesi 26-vjeçar Argjentinas iu huazua kampionëve francez me një mundësi për ta blerë gjatë dritares së transferimit të Verës me nje vlerë prej 70 milion €.

PSG është impresionuar shumë nga performancat e Icardi që nga ardhja e tij në kryeqytetin francez dhe ai do të jetë zëvendësimi afatgjatë për legjendën e klubit Edinson Cavani, i cili është vendosur të lejohet të largohet nga klubi falas në fund të këtij sezoni.

Icardi, i cili ka një kontratë me Interin deri në fund të sezonit 2021/22, ka bërë 26 paraqitje në të gjitha garat për Parisians. Në 1745 minuta në fushë, ish-lojtari i akademisë së Barcelonës ka shënuar 18 gola dhe ka siguruar katër asistime për shokët e tij të skuadrës.