Lajmet në Itali janë se një listë e lojtarëve është bërë së bashku për vlerësim serioz, me të ardhmen e tyre në klubin e “Zonjës së vjeter”.

Juventusi po kalon një sezon të ndërlikuar. Pasi shijuam një dominim dërrmues për gati një dekadë në Itali, po zhvillohet një luftë për titullin e scudetto, me Inter dhe Lazio që kërkojnë t’i shtyjnë ata gjatë gjithë rrugës. Dhe humbja e fundit e zemëroi yllit e Juves, Cristiano Ronaldo.

Klubi po ndjen një rënie të performancës dhe ka një fjalë që del nga Italia që Zonja e Vjetër ka bashkuar një listë të lojtarëve që mund të largohen nga Torino nëse performancat e tyre nuk përmirësohen deri në fund të sezonit. Piksynimi i tyre tashmë janë identifikuar.

Andrea Agnelli, presidenti i klubit, ka vendosur të marrë frenat ndërsa futemi në fundin e biznesit të fushatës, dhe ka zhvilluar takime me ekipin e menaxhimit të sporteve, si dhe me disa nga peshat e rënda të skuadrës, përfshirë menaxherin Maurizio Sarri, për të marrë një ndjenjë e situatës së dorës së parë.

Loading...

Agnelli mori pjesë në kampet stërvitore në Vinovo me qëllim të mbledhjes së informacionit të kërkuar duke e lejuar atë, së bashku me drejtorët Fabio Paratici dhe Pavel Nedved, të përpilojë një listë të lojtarëve që do të monitorohen nga afër gjatë javëve dhe muajve të ardhshëm. Raportohet se në atë listë janë Miralem Pjanic, Blaise Matuidi, Federico Bernardeschi, Douglas Costa, Alex Sandro dhe Gonzalo Higuaín.

Këta gjashtë lojtarë, dhe skuadra në përgjithësi, janë kujtuar për rëndësinë e ekipit që ka nevojë për të ruajtur standardet e larta që ata janë mësuar në Torino. Testi i tyre i parë vjen të enjten në mbrëmje në San Siro ku ata do të përballen me Milanin në ndeshjen e parë të gjysmëfinales italiane Coppa.