Juventus nuk mendohet dy herë, talenti suedez firmos për 4.5 vite.

Interesim i madh për lojtarin nga Inter,Manchester United,Arsenal , Liverpool.
Kulusevski pritet të bashkohet me Juventusin në fundin e sezonit aktual, pasi “La Gazzetta dello Sport” informon se Parma hodhi poshtë mundësinë e huazimit të Marko Pjaca nga torinezët.

Blerja e talentit 19-vjecare i kushtoi Juventusit 35MLN euro dhe 9MLN euro ne forme bonusi.Mesfushori beri nje sezon te mrekullueshem me Parmen duke bere 4 gola dhe 7 asistime ne 17 ndeshje.
 Kulusevski do përfitoje 2.5MLN euro ne sezon për një kontrate 4.5vjeçare.