Menaxheri i Ajax Erik dhjetë Hag ka konfirmuar lëvizjen e mundshme të Hakim Ziyech në Chelsea, duke pranuar se ai ishte i befasuar që klubi ishte në gjendje të mbante në dorë sulmuesin për aq kohë sa ata vepruan.

Chelsea është afër një marrëveshje për një marrëveshje me vlerë 45 milion € (38 milion / / 49 milion dollarë) për të nënshkruar kontraten pas hapjes së së merkatos ne qershor.Qëllimi gjithashtu mund të konfirmojë që Blues u përpoqën të nënshkruajnë Ziyech këtë janar, por ishin njoftuar nga Ajax se një transferim në fund të sezonit ishte opsioni i preferuar.

Nëse të dy klubet do të përfundojnë një marrëveshje, Ziyech do të bëhej firma e parë e Frank Lampard që kur ish-mesfushori mori përsipër si menaxher të Blues.

Dhe Ten Hag të gjithë, por konfirmuan se bisedimet po përparojnë pa probleme të Mërkurën, ndërsa gjithashtu zbulojnë se kjo është një veprim që pritej për një kohë të gjatë.

Loading...

“Ziyech te Chelsea? Një transferim po vinte, ne prisnim që të ndodhte,” i tha menaxheri Fox Sports. “Dhe unë në të vërtetë e prisja këtë një ose dy vjet më parë. Dhe çdo herë ishte:” Wow, ai mbeti përsëri “. Ne jemi thjesht të lumtur që do ta kemi akoma deri në fund të sezonit.”

Ziyech ka shënuar 48 gola ndërsa siguroi 82 asistime në 159 ndeshje për Ajax që nga momenti që bëri lëvizjen në Amsterdam nga FC Twente në 2016.

Pas kandidimit të Ajax në gjysmëfinalen e Champions League sezonin e kaluar, Ziyech ishte një nga disa yjet që pritet të largohet nga klubi këtë verë të kaluar.