Klopp zbulon se ai e etiketoi Juventusin si kandidatin kryesor për të fituar Ligën e Kampionëve 2019/20 para fillimit të sezonit.

“Ka kaq shumë ekipe të forta atje. Unë e thashë atë më parë, Juventus ishin të preferuarat e mia përpara se të fillonte sezoni, por padyshim që unë nuk e shikoj futbollin italian aq sa duhet sepse nuk mund të punoj pse nuk janë 10 pikë përpara në krye të Serie A., “tha ai, siç raportohet nga The Guardian.

“Ata kanë skuadrën më të madhe që kam parë ndonjëherë në jetën time dhe me lojtarë me cilësi gjithashtu, është e çmendur”.

“PSG, kur të gjithë janë të aftë … është vetëm një bombë. Ky është thjesht një ekip me të vërtetë i fortë. Bayerni futet gjithnjë e më shumë përsëri në Barcelona, Barcelona që nuk mund ta zbritni kurrë.

“Real Madrid, si mund të ulemi këtu [dhe t’i ulim ato], Manchester City, të mos harrojmë, sepse Liga e Kampionëve do të jetë një nga objektivat e tyre të mëdhenj.

“Ne nuk kemi asnjë të dhënë se sa larg mund të shkojmë dhe i vetmi problem i vërtetë në këtë moment është Atletico”.