Sonte u luajt ndeshja e superkupes se Italise dhe lazio me nje loje te mirorganizuar arriti te fitonte trofeun e Superkupes.

Golat për skuadrën romake i shënuan Luis Alberto (16’), Senad Lulic (73’) dhe Danilo Cataldi (90+3), derisa për Zonjën e Vjetër golin e vetëm e realizoi Paulo Dybala (45’).

Lojtari me vlersimin me te larte ishte Lulic per shkak edhe te golit te shenuar.Ndersa si lojtari me i dobet ai i Juventusit, Bentacur qe u ndeshkua dhe me kartonin e dyte te verdhe dhe e la ekipin ne fund te lojes me 10-lojtare.

Posht jan paraqitur dhe vlersimet per lojtaret e te dy ekipeve.

Notat e lojtarëve të Juventusit (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Lazios (Foto: WhoScored)