Raportohet se Liverpool ka refuzuar ofertën e parë per Xherdan Shaqirin.

Një nga mediat prestigjoze angleze raporton se oferta e parë në drejtim të shaqirit është refuzuar nga “The Reds”.


Kloppp dëshiron të mbaj lojtarin Shqiptarë të Zvicres pasi e konsideron si një lojtarë ne projektin e tij që do ta ndihmojë liverpulin shumë.
Por nga ana tjetër Shaqiri duket i pakënqur me aktivizim dhe hapsirat tek skuadra e liverpulit dhe kërkon largimin që në sezonin e janarit për tu përshtatur me ekipin e ri deri në fund të sezonit .