Pas ardhjes së Antonio Contes në stolin e Interit gjërat kan ndrushuar dhe Interi po gjen formën e munguar.

Në këto merita të Interit ka pikasur dhë lojtari Kroat i Interit Marcelo Brozovic i cili po bën trurin e ekipit të interit duke realizuar dhe gola dhe dukë i dhënë një rendiment tjetër lojës dukët se me ardhjen e Contës Brozovic ka gjetur formën e munguar.

Ndërkohë Liverpool duket se ka future në radar mesfushorin ziklatër dhe dëshiron ta transferoj gjat merkatos së verës. Drejtuesit e Interit kërkojn rreth 60 milionë euro për ta lënë të lirë shifër kjo që duket e përballueshmë për Liverpool por nuk dihët nësë Conte do të jap miratimin e tij.