Drejtuesit e klubit të liverpoolit i kan bërë me dijë klubit të Dortmundit se janë të interesuar për sulmuesin e tyre  Jadon Sancho.

Sipas Daily Mail Liverpool i ka bërë me dije që dëshirojnë të nënshkruajnë me Jadon Sancho këtë verë , klubi gjerman kërkon së paku 120 milionë euro për 19-vjeçarin anglez.

Manchester City ka hyrë në garë gjithashtuë për Sanchon i cili u larguar për tek Dortmund në verën e viti 2017,ndersa interesim për të kan shfaqur shumë klube të mëdha europiane.

Liverpool është shprehur i gatshëm të paguajë shumë e kërkuar dhë dukë qënë se dhe Klopp ka qënë tranjer i Dortmundit mund të ndodhi transferimi për tek  “The Reds”