Mesfushori i Milanit, Lucas Biglia ishte në prag të rikthimit të tij kur ndrydh gjurin, raportohet se kishte dëmtim të ligamentit.

Sipas burimeve të shumëta përfshirë Sky Sport Italia dhe Tuttomercatoweb, ndërkombëtar Argjentina ndrydhi gjurin e djathtë ne dëmtim të dyshuar të ligamenti medial kolateral gjatë seancës së stërvitjes së sotme.

Sapo ishte kthyer në skuadër pas një muaji jashtë me një tendosje të kofshës së majtë.

Biglia ka luajtur vetëm shtatë ndeshje për kuqezinjtë këtë sezon.

Ekzistojnë shqetësime që ai tani mund të ishte jashtë për pjesën tjetër të fushatës.

Ndërsa kontrata aktuale e 34-vjeçarit skadon në qershor, kjo do të thotë se ai mund të ketë luajtur tashmë lojën e tij të fundit për Milanin.