Në mediat Italianet flitet për një akord të arritur midis Napolit dhe Manchester United.

Bëhët fjalë për qendërmbrojtësin më në formë për momentin Kalidou Koulibaly.

Klubi Italian do të arkëtojë 70 milionë euro nga ky transferim që pritet të ndodhi në merkaton e verës.Drejtuesit e United nuk jan të kënaqur me mbrojtjen aktuale te ekipit të tyre, kështu që kan hapur arkën për të bëre ekipin konkurent në të gjitha kompeticionet dhe për të arritur objektivat.
Ndërko që Napoli që këtë vit duket që nuk ësht në garë për titull do ti largohët një prej lojtarëve kyç në repartin difensiv.