Manchester United kërkon që në stolin e saj të ketë ish-tranjerin e Juventusit, pasi ai shihet si tranjeri ideal që mund ta ringrej manchester united në elitën e futbollit europian.

Por drejtuesit e Milanit jan të bindur se me Max Alegrin Milani mund të bind disa lojtarë të medhenj ti bashkohen Milanit dhe të mbajë xhevahirin e saj Gianluigi Donnarumma.Duke qënë se Manchester United i ka dhëne besim dhe për një sezon Ole Gunnar Solskjær , Milan duket më pranë nenshkrimit me Alegrin.