E ardhmja e Kylian Mbappe vazhdon të jetë një burim spekulimesh, pasi raportet në Francë sugjerojnë se ai dhe rinovim me Paris Saint-Germain duken shume larg.

Situata me Mbappe është e tensionuar si një 21 vjeç ai tashmë ka fituar Kupën e Botës dhe çdo trofe të brendshëm të mundshëm, përveç Ligës së Kampionëve.

Kontrat e tij e aktuale skadon në qershor 2022, e cila i jep PSG-së dy sezone mundësi për të shfrytëzuar talentin Francez, megjithatë deri në kohën kur të mbërrije kjo datë ai do të jetë serish vetëm 23 vjeç.

L’Equipe raportoi të martën një nga arsyet më të reja se pse Mbappe mund të kërkojë të largohet nga PSG në një transferim të lirë, apo edhe më herët.

Situata arriti në zenit e saj gjatë fitores ndaj Dijon në të cilën Mbappe shënoi dy gola dhe kontribuoi me një asistim.

Loading...

Të gjithë lojtarët e PSG shkuan për të përshëndetur përkrahësit në fund të ndeshjes, por ndërkombëtarët francezë jo.

Grupi më i fuqishëm i tifozëve të PSG, i pozicionuar zakonisht në Kurbën Auteuil, po fillojnë të lodhen nga antiket e disa prej lojtarëve me profil të lartë të klubit.

Banderolat u shfaqën pas humbjes së Borussia Dortmund duke denoncuar Thiago Silva, Neymar dhe Mbappe, të cilit kto të fundit u përgjigj në faqet e rrjeteve sociale.

Tifozët janë zhgënjyer me reagimin e Mbappe për të zëvendësuar disa herë, dhe klubi ka bërë pranë asnjë përparimi në rinovimin e tij, pavarësisht se u përpoq për disa muaj.

Real Madrid ulet në prapavijë dhe presin, ata e dinë që do të ketë një shans për të bërë lëvizjen e tyre, me Mbappe që deklaroi gjatë se do të dëshironte të përfaqësonte Los Blancos.